نیوزباکس

چگونه روابط عمومی دیجیتال، برندینگ را تحت تأثیر قرار می‌دهد؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

 

روابط عمومی دیجیتال از بسیاری جهات مشابه روابط عمومی سنتی است که فرصتی را برای رسیدن به گروه مخاطبان گسترده‌تری را فراهم می‌کند.

روابط عمومی دیجیتال راهبرد قدرتمندی است که می تواند حضور آنلاین برند را بهبود بخشد.

روابط عمومی دیجیتال چطور می‌تواند برگ برنده برند شما باشد؟

با شروع یک کمپین تبلیغاتی در واحد روابط عمومی دیجیتال، مسلما تلاش شما برای دیده شدن و حضور در فضای مجازی افزایش می‌یابد.

 حالا بیایید به این سوال پاسخ بدهیم که روابط عمومی دیجیتال چطور می‌تواند برگ برنده برند شما باشد؟

سایت/ افزایش ترافیک سایت/ سئو

یکی از ابزارهای مطرح شدن برند شما در فضای مجازی در اختیار داشتن یک سایت به‌روز با محتوایی مشخص است. محتوایی که بیانگر ماهیت فعالیت، معرفی محصولات، خدمات، نحوه دسترسی و … باشد. از طرف دیگر تولید محتوای ارزشمند با هدف سئو (SEO)  یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو به دیده شدن و افزایش ترافیک سایت شما کمک می‌کند

فروش از طریق سایت

با جذب بازدیدکنندگان بیشتر، گروه مخاطبان هدف خود را گسترش دهید و از این طریق فروش آنلاین خود را افزایش دهید.

حضور در شبکه‌های اجتماعی مرتبط

این روزها اقبال عمومی به سوی شبکه‌های اجتماعی افزایش یافته، پس حضور برند شما در شبکه‌هایی که گروه مخاطبان هدف شما در آنها بیشترین حضور را دارند، گزینه مناسبی است تا با آنها بدون واسطه در ارتباط باشید، پیام‌تان را برسانید و به آسانی به آنها دسترسی داشته باشید.

ارزیابی و شنیدن شبکه‌های اجتماعی

صرف حضور در شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به مخاطبان، نمی‌تواند برای یک برند کافی باشد! برند باید از تمام بازخوردها نسبت به خودش مطلع باشد، باید رقبایش را دائماً رصد کند، روی حوزه کسب‌وکارش نظارت کند. این کاری است که سرویس‌های پایش شبکه‌های اجتماعی برای شما انجام می‌دهند. اگر تجربه‌ای در این زمینه ندارید، از یک ابزار شنیدن شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید!

روابط عمومی دیجیتال, digital pr

چگونه مخاطبان را برای بازدید از وب‌سایت شرکت ترغیب می‌کنید؟

یک کارشناس روابط عمومی دیجیتال از تاکتیک‌های متفاوتی برای بهبود حضور مخاطبان در وب‌سایت مجموعه استفاده می کند. مثلا:

● آماده‌سازی و انتشار محتوا و مجلات آنلاین جذاب و بک لینک‌های با کیفیت
● ایجاد و تقویت روابط با روزنامه‌نگاران آنلاین به منظور تولید محتوا و پوشش آنلاین رویدادهای مرتبط با مجموعه و تهیه گزارشات و ارسال آن به خبرگزاری‌ها و ارسال لینک‌های خبری
● برقراری ارتباط با اینفلوئنسرها و نویسندگان وبلاگ‌ها به منظور نوشتن یادداشت‌ها و مطالب انگیزشی تا مخاطبان حداقل برای مطالعه نقطه نظرات و توصیه‌های آنها از سایت شما بازدید کنند.

هدف از روابط عمومی دیجیتال چیست؟

هدف مشترک روابط عمومی دیجیتال و سنتی، ارتقاء شهرت برند، افزایش مخاطبان و برقرار ارتباط موثر با گروه هدف است. با وجود هدف مشترک، تفاوت اصلی بین این دو انتخاب روش‌های مورد استفاده برای دستیابی به این اهداف است. البته این گزینه را نباید نادیده گرفت که با پیچیدگی‌های خاص زندگی در عصر کنونی، روابط عمومی سنتی راهبردهای چندانی برای یک تسلط همه‌جانبه نمی‌تواند ارائه کند و اگر از روابط عمومی دیجیتال استفاده نکنید در جریان رقابت غرق خواهید شد!

قدرت شبکه‌های اجتماعی را دست کم نگیرید!

در روابط عمومی دیجیتال، ابزاری به قدرتمندی شبکه‌های اجتماعی نیست.

به کمک شبکه‌های اجتماعی می‌توانید با مشتریان و افراد تاثیرگذار در ارتباط باشید، رقبا را در کنار خودتان داشته باشید و به صورت مستمر در بحث های مرتبط به برندتان شرکت کنید، به نگارش و انتشار محتوای با کیفیت بپردازید و آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و دیگران را به باز نشر و ترویج آن تشویق کنید.

به خاطر داشته باشید که شبکه‌های اجتماعی به شما فرصت گفتگو و ارتباط با مخاطبان هدف را می‌دهند و این قابلیتی است که هرگز با روابط عمومی سنتی به دست نمی‌یافتید!

تفاوت بین بازاریابی آنلاین  و روابط عمومی دیجیتال چیست؟

بسیاری از کارشناسان، بازایابی آنلاین و روابط عمومی دیجیتال مفاهیمی یکسان تلقی می‌کنند در حالی که چنین نیست!

تفاوت شفافی بین بازاریابی آنلاین و روابط عمومی دیجیتال وجود دارد. در کل، بازاریابی آنلاین به صورت خاص بر فروش تمرکز می کند، در حالی که روابط عمومی دیجیتال بر ایجاد تاثیر مثبت بر برند شما تمرکز می‌کند.

روابط عمومی دیجیتال به دنبال تبلیغ در خصوص ارتقاء جایگاه برند و آنچه شما را منحصر به فرد می سازد، است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.