نیوزباکس

پایش شبکه های اجتماعی؛ راهی تضمینی برای تبدیل آمار به درآمد!

زمان مطالعه: 9 دقیقه

این روزها شبکه های اجتماعی به بستر اصلی بازاریابی و ارتباط با مشتریان تبدیل شده است. مشتریان بالقوه شما، زمان بیشتری را در شبکه های اجتماعی صرف می‌کنند تا تماشای تلویزیون و یا خواندن مطبوعات کاغذی.

آن‌ها اعتقاد دارند در شبکه های اجتماعی از راه‌های سریع‌تری می‌توان نیازها را مرتفع و به اطلاعات به‌روز دست پیدا کرد.

گفت‌وگوی کاربران در شبکه های اجتماعی

به همین خاطر بسیاری از کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکارها، برای بررسی رفتار مشتریان، روی آورده‌اند به پایش شبکه های اجتماعی.

آنها با پایش شبکه های اجتماعی از مشتریان اطلاعاتی به دست می‌آورند که بر اساس آن استراتژی کلی خود را تدوین و مسیر خود را طرح‌ریزی می‌کنند.

اما پایش شبکه های اجتماعی چیست و چگونه به کسب‌وکارها کمک می‌کند؟ با این مقاله همراه باشید تا سیر تا پیاز پایش را برای شما شرح دهیم:

پایش شبکه های اجتماعی چیست؟

پایش شبکه های اجتماعی چگونه انجام می‌شود؟

آمارهایی درباره فواید پایش شبکه های اجتماعی

نکات طلایی درباره پایش شبکه های اجتماعی

آموزش استفاده از نرم افزار پایش شبکه های اجتماعی نیوزباکس

اینفوگرافی راهنمای پایش شبکه های اجتماعی

پایش شبکه های اجتماعی چیست؟

کلمه «پایش» از مصدر پاییدن به معنای زیرنظر گرفتن و مراقبت کردن است. پایش شبکه های اجتماعی یعنی شبکه های اجتماعی را برای رسیدن به یک هدف، زیرنظر داشته باشیم؛ که مهم‌ترین هدف برای کسب‌وکارها مراقبت از برند و افزایش وسعت مشتریان راضی است.

بنابراین وقتی از پایش شبکه های اجتماعی برای کسب‌وکارها صحبت می‌کنیم، منظورمان پایش برند و محصولات است و البته پایش و زیرنظر داشتن فعالیت رقبا.

هدف نهایی هر کسب‌وکاری از پایش شبکه های اجتماعی افزایش مراقبت از شهرت برند و افزایش سهم بازار است.

پایش شبکه های اجتماعی چگونه انجام می‌شود؟

به طور کلی پایش یا شنود شبکه‌های مختلف اجتماعی یک اقدام دو مرحله‌ای است:

مرحله یک: مانیتورینگ، که به مرحله جمع‌آوری اطلاعات گفته می‌شود.

مرحله دوم: آنالیز و سپس اقدامی است که بر اساس اطلاعات انجام می‌شود.

شنود شبکه های اجتماعی چیزی فراتر از اعداد و ارقام است و به شما کمک می‌کند که از احساس مردم نسبت به خود و رقبا مطلع شوید و به نظرات مثبت و منفی پاسخ مناسب دهید.

اما در طبقه‌بندی دقیق‌تر، ما پایش شبکه های اجتماعی را در چهار مرحله توضیح می‌دهیم:

مرحله اول: انتخاب هدف

هدف شما از پایش چیست؟ مراقبت از شهرت و اعتبار برند، شنیدن صدای مشتریان و پاسخ دادن به آنها، زیر نظر داشتن رقبا، کسب اطلاع از بازار یا پایش یک کمپین خاص؟

شما از پایش شبکه های اجتماعی کدام هدف را دنبال می‌کنید؟

مرحله دوم: انتخاب کلمه کلیدی

معمولا پایش شبکه های اجتماعی با اهداف متنوعی صورت می‌گیرد که معمولا در راستای تعامل بیشتر با مشتریان و دریافت اطلاعات در برنامه‌ی بازاریابی، بر طبق نیاز و درخواست مشتری است.

با نرم افزارهای پایش شبکه های اجتماعی چه کلیدواژه‌هایی را باید پایش کنیم؟ در ادامه 7 کلیدواژه‌ای که لازم است در پایش‌ شبکه های اجتماعی به آنها توجه کنید را توضیح خواهیم داد.

1- نام شرکت و برندتان

می‌توانید با ردیابی نام برندتان (در صورت‌های مختلف نوشتاری، مثلا: دیجی کالا – دیجی‌کالا – دیجیکالا)، احساسات عمومی نسبت به برند را بسنجید.

2- نام محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید

پایش کلمات کلیدی مربوط به محصول‌تان می‌تواند به شما در جنبه‌های زیادی آگاهی و بینش بدهد از جمله:

● روش‌هایی که مشتریان از محصولتان استفاده می‌کنند.

● میزان رضایت مشتریان از محصولات شما.

● نحوه بهبود ورژن بعدی محصول.

● روش‌های بهبود تجربه کاربری.

3- کلیدواژه‌های جانبی مربوط به محصول یا خدمتی که ارائه می‌دهید

برای مثال اگر تولید کننده لوازم ورزشی هستید، علاوه‌بر پایش «کفش ورزشی» می‌توانید «کفی کفش» یا «باشگاه بدنسازی» را هم پایش کنید و به این ترتیب بر وسعت دید خود از بازار بیفزایید.

4- نام رقبا

رقبای شما با اهداف مشابه شما فعالیت می‌کنند. با آنالیز رقبا می‌توانید ارزیابی کنید که چه‌چیز در مسیر رسیدن به هدف برای آنها مؤثر بوده است (یا مؤثر واقع نشده است).

بدین ترتیب شما می‌توانید شیوه‌های مشابهی را در استراتژی‌های خودتان به کار بگیرید یا با ارزیابی نتایج رقیب خود، تصمیم بگیرید که از استراتژی او استفاده نکنید.

استفاده از پایش شبکه های اجتماعی برای دنبال کردن رقبایتان می‌تواند بینش جدید و در نتیجه راهبردهای تازه‌ای در برنامه بازاریابی در اختیارتان بگذارد.

5- رویدادهای مربوط به برند و یا محصولتان

داده‌های پایش شبکه های اجتماعی درباره رویدادهای آینده و هشتگ‌های مرتبط فرصت‌هایی را برای شما فراهم می‌آورد تا با مخاطبتان به تعامل بپردازید و تجارت و یا محصولتان را تبلیغ کنید.

هشتگ مربوط به کمپین خود را دنبال کنید تا ببینید چه‌میزان رغبت در رویداد وجود دارد و با مخاطبانی که از آنها استفاده می‌کنند به تعامل بپردازید.

6- توزیع‌کنندگان و عرضه‌کنندگان محصولات‌ شما

گاهی یک برخورد نامناسب می‌تواند تجربه خوب مشتری در ارتباط با برند شما را به یک تجربه بد تبدیل کند. توزیع‌کنندگان و عرضه‌کنندگان کالا، معمولا آخرین افراد تشکیل‌دهنده زنجیره‌ی تجربه خرید هستند و می‌توانند به ماندگاری این تجربه در ذهن مشتری کمک کنند.

با پایش نام عرضه‌کنندگان محصولات شما، می‌توانید بازخوردهای احتمالی مشتریان را ببینید و در صورت لزوم برای بهبود اوضاع اقدامی انجام دهید.

7- عملکرد کارمندان‌تان در ارتباط با مشتریان

کارمندان شما نقش کلیدی در ارتباط با محبوبیت برند شما دارند. ارتباط شخصی هر کارمند با مشتری، باعث خلق رابطه بلندمدت و وفادارانه می‌شود. به همین دلیل در بسیاری از برندهای بزرگ و کوچک، کارمندان، اغلب به شخصی‌سازی ارتباط‌شان با مشتریان تشویق می‌شوند.

بنابراین یکی از کلمات کلیدی‌ای که لازم است شما به عنوان مدیر برند، مورد پایش قرار دهید، نام یا شناسه کاربری کارمندان‌تان در شبکه های اجتماعی است تا عملکرد آنها را مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید که آنها نمایندگان شایسته‌ای برای برند شما هستند.

مرحله سوم: انتخاب نرم افزار پایش

ابزارهای مختلفی وجود دارند که با کمک هوش مصنوعی، در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی جست‌وجو می‌کنند و پست‌هایی که کلمات کلیدی شما در آنها به کار رفته را جمع‌آوری می‌کنند.

از mention و sproutsocial و brand24 و talkwalker که معتبرترین نرم افزارهای پایش خارجی هستند تا نیوزباکس، دیتاک، زلکا و لایف‌وب که ابزارهای ایرانی هستند.

هر ابزار ویژگی‌های مختص خود را دارد و شما می‌توانید بر اساس نیاز خود یکی را انتخاب کنید. در مقاله معرفی 10 ابزار شنیدن شبکه های اجتماعی برخی از این ابزارها را معرفی کرده‌ایم.

روی تصویر کلیک کنید و آن مقاله را بخوانید.

مرحله چهارم: استفاده از داده‌ها

پس از انتخاب کلمات کلیدی و تعریف آنها در نرم افزار پایش شبکه های اجتماعی، محتواهایی در حساب کاربری خود خواهید دید از آنچه کاربران در شبکه های اجتماعی درباره شما می‌گویند. این محتواها با نمودارها و جداول متنوع، تحلیل شده‌اند.

شما می‌توانید بر اساس اطلاعاتی که از این محتواها به دست آورده‌اید، اقدامات مهمی انجام دهید. این اطلاعات در هفت زمینه اصلی به کار شما می‌آیند:

1- مراقبت از تصویر برند

مراقبت از تصویر برند با پایش شبکه های اجتماعی

اولین و شاید مهم‌ترین دلیل اهمیت پایش شبکه های اجتماعی، مراقبت از برند است. با پایش نام برند خود، هر زمانی که کاربری در پست خود نامی از شما درج کند، مطلع می‌شوید.

این اطلاع پیدا کردن، سه حسن دارد:

اول: متوجه می‌شوید که غالبا کاربران با چه کلماتی از شما یاد می‌کنند و میزان محبوبیت برند را می‌سنجید.

دوم: از مجموع پست‌های کاربران اطلاعات ارزشمندی از بازار به دست می‌آورید. می‌توانید از وضعیت خود در بازار رقابت مطلع شوید و جایگاه خود را در بازار و در میان سایر رقبا مشخص کنید.

سوم: اگر نظر منفی درباره شما منتشر شده باشد، درصدد جبران برمی‌آیید و با یک اقدام سنجیده اعتبار از دست رفته را باز می‌گردانید.

2- زیر نظر گرفتن رقبا

زیر نظر گرفتن رقبا در پایش شبکه های اجتماعی

رقبای شما در بازار نظاره‌گر شما هستند. شما هم می‌توانید این کار را انجام دهید و با پیگیری فعالیت‌های آنها، علاوه‌بر اطلاعاتی که از آینده‌ی بازار به دست می‌آورید، می‌توانید اشتباهات آنها را ببینید و همان خطاها را تکرار نکنید.

همچنین این امکان را دارید که مشتریان ناراضی آنها را پیدا کنید و با ارائه‌ی راه‌حل متناسب، رضایت آنها را به دست آورید.

3- پشتیبانی مشتریان

پشتیبانی مشتریان با پایش شبکه های اجتماعی

دیگر گذشت آن زمانی که مشتریان برای پرسیدن سوالات و حل چالش‌های خود درباره محصولات و خدمات سازمان‌ها، تلفن رو برمی‌داشتند و تماس می‌گرفتند.

امروزه بسیاری از مشتریان به خصوص مشتریان سازمان‌های حوزه فناوری، در توییتر سوالات و چالش‌های خود را مطرح می‌کنند. اکثر مواقع هم صفحه آن سازمان را منشن نمی‌کنند.

برای پیدا کردن پست‌ها و نظرات مشتریان و پاسخ دادن به آنها، باید از سامانه پایش شبکه های اجتماعی استفاده کرد.

4- پیدا کردن مشتریان بالقوه

پیدا کردن مشتریان بالقوه با پایش شبکه های اجتماعی

بهترین خریداران را می‌توانید در میان گفت‌وگوهای وبلاگ‌ها و شبکه های اجتماعی پیدا کنید. تنها اگر از اطلاعات منتشر شده در دنیای مجازی اطلاع کامل داشته باشید.

پاسخ دادن به پست‌های کاربرانی که سوالاتی درباره نحوه‌ی استفاده کردن محصولات شما را پرسیده‌اند، یا اصلا در جریان نیستند که خدماتی برای نیازشان وجود دارد، می‌تواند شهرت نام تجاری و پتانسیل فروش شما را افزایش دهد.

5- شناسایی مخاطبان هدف

پایش شبکه های اجتماعی می‌تواند پاسخ درستی به تیم‌های بازاریابی باشد برای یافتن گروه هدف. شناسایی افراد مناسب برای تبدیل شدن به مشتری و تجزیه‌وتحلیل کلی مخاطبان، شما را قدم‌به‌قدم به اجرای اهداف تبلیغاتی درست و هدف‌مند نزدیک می‌کند.

علاوه‌بر آن شما را مطلع می‌کند که مخاطبان شما در کدام شبکه اجتماعی فعال‌تر هستند و کدام کانال‌های ارتباطی، مناسب‌ترین گزینه برای بازار شماست.

6- شناسایی نیاز بازار

با پایش محتواهایی که در ارتباط با برند و محصولات شما منتشر شده است می‌توانید از نیازهای روز بازار و درخواست‌های مشتریان آشنا شوید و محصولات و خدمات خود را بر این اساس ارتقا دهید.

7- شناسایی اینفلوئنسرهای مناسب

شناسایی افراد تاثیرگذار حوزه فعالیت شما، آخرین فایده پایش شبکه های اجتماعی است که با آن می‌توانید از گروه‌ها و اشخاص تاثیرگذار در صنعت خود ارتباط برقرار کنید و برای تبلیغات و بالا بردن آگاهی از برند، از مشارکت آنها استفاده کنید.

آمارهایی درباره فواید پایش شبکه های اجتماعی

یک نظرسنجی در بین 300 سازمان که حداقل 100 کارمند داشتند انجام شد. 74درصد این سازمان‌ها به صورت B2B و 26% به شکل B2C فعالیت می‌کردند.

این نظرسنجی اهداف شرکت‌ها از پایش شبکه‌های اجتماعی، مزایای استفاده از این خدمات و نتایج آن را بررسی کرده است.

آمارهایی درباره فواید پایش شبکه های اجتماعی 1
آمارهایی درباره فواید پایش شبکه های اجتماعی 2
آمارهایی درباره فواید پایش شبکه های اجتماعی 3

بر این اساس هدف اصلی سازمان‌ها از پایش شبکه های اجتماعی “بهبود خدمات مشتریان” است.

بیشترین مزیت پایش شبکه های اجتماعی برای سازمان‌ها “دریافت بازخورد برای بهبود محصول” بوده است.

در نهایت “اطلاع از درخواست مشتریان و سوالات‌شان” بیشترین نتیجه‌ای است که سازمان‌ها از پایش شبکه های اجتماعی به‌دست می‌آورند.

پایش شبکه‌های اجتماعی

آمارهای دیگری از اهمیت پایش شبکه های باید شبکه های اجتماعی را پایش کنید، شما را دعوت می‌کنم به مطالعه آمارهایی که توسط سایت هاب اسپات منتشر شده است.

روی تصویر کلیک کنید و «9 آمار درباره اهمیت پایش شبکه های اجتماعی» را بخوانید.

نکات طلایی درباره پایش شبکه های اجتماعی

● اولین نکته‌ای که در مسیر پایش شبکه های اجتماعی باید توجه کنید، این است که اگر داده‌های مورد نیاز را در اختیار دارید ولی از این داده‌ها استفاده‌ای نمی‌کنید، عملا کار پایش انجام نداده‌اید.

● قبل از شروع به پایش شبکه های اجتماعی، هدف خود را مشخص کنید.
● فقط به اینکه افراد چه می‌گویند بسنده نکنید؛ علاوه‌برآن، این موضوع را شناسایی کنید که آنها بیشتر در کدام کانال درباره شما صحبت می‌کنند.
● خود را به پایش یک یا دو شبکه اجتماعی محدود نکنید. با استفاده از نرم افزار پایش شبکه های اجتماعی، می‌توانید تعداد بیشتری سایت و شبکه اجتماعی را زیرنظر داشته باشید.
● همچنین می‌توانید با پایش یک صفحه خاص، تمام عملکرد آن را زیرنظر داشته باشید، حتی اگر آن صفحه شما را بلاک کرده باشد.

● هر نرم افزار پایش شبکه های اجتماعی ویژگی‌ها و محدودیت‌های خاص خودش را دارد. پیش از کار با هر کدام از این نرم افزارها، از پشتیبانان آن بخواهید این ویژگی‌ها را برای شما توضیح دهند.

آموزش استفاده از نرم افزار پایش شبکه های اجتماعی نیوزباکس

پس از ثبت‌نام در نیوزباکس و ورود به حساب کاربری، باید “اینباکس” بسازید. “اینباکس“ جایی هست که محتواهای جمع‌آوری شده، مربوط به هر کلمه کلیدی را درون خود جای می‌دهد. بنابراین برای شروع، دکمه ”ساخت اولین اینباکس” را بزنید.

ساخت اینباکس نیوزباکس
ساخت اینباکس در نیوزباکس

در صفحه بعد با دو بخش روبه‌رو می‌شوید:

1- اینباکس کلمه کلیدی

اگر می‌خواهید کلمات کلیدی تعریف کنید، این دکمه را بزنید و به مرحله بعد بروید.

2- اینباکس منبع

اگر می‌خواهید فعالیت‌های یک یا چند اکانت را در توییتر، اینستاگرام و تلگرام زیرنظر بگیرید، این دکمه را بزنید.

انتخاب نوع اینباکس نیوزباکس
انتخاب نوع اینباکس

پس از انتخاب هر یک، می‌توانید کلمات کلیدی یا صفحات موردنظر خود را تعریف و هر روز محتواهای مرتبط با آنها را دریافت کنید و با نمودارها و جداول تحلیلی، آنها را بررسی کنید.

نیوزباکس بخش‌های تحلیلی مختلفی دارد:

● نمودار تعداد محتوا بر اساس تاریخ

● نمودار تعداد محتوا بر حسب رسانه

● فعال‌ترین و تاثیرگذارترین منابع

● ترند هشتگ و ابر هشتگ

● پربازدیدترین محتواها

● مقایسه آماری داده‌ها

پایش شبکه های اجتماعی؛ راهی برای تبدیل آمار به درآمد

جمع‌بندی

با پایش کلیدواژه‌های مرتبط با کسب‌وکارتان، داده‌هایی را گردآوری می‌کنید که از جنبه‌های مختلف ارزشمند هستند و مطالعه و بررسی این داده‌ها، دستاوردهای مهمی برای کسب و کار شما دارد. توسعه محصول و افزایش کیفیت خدمات‌تان بر اساس نیاز بازار، یکی از این دستاوردهاست.

شما می‌توانید با توجه به درخواست مشتریان‌تان، خدمات خود را به‌روزرسانی کنید و با پیدا کردن مشتریان بالقوه، سهم بازار خود را گسترش دهید.

نیوزباکس با پایش 24 ساعته، زمینه را برای حضور به موقع و پاسخ‌گویی به مشتریانی که درباره شرکت یا محصول شما گفتگو می‌کنند (خواه نظرشان مثبت باشد یا منفی) فراهم می‌کند و برند شما را به عنوان یک شرکت پاسخ‌گو در بازار متمایز خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.