نیوزباکس

۱۰ راهبرد مهم برندینگ در شبکه‌های اجتماعی که باید بدانید!

زمان مطالعه: 3 دقیقه

برندینگ در شبکه‌های اجتماعی مستلزم راهبردهای عملی و خلاقیت به صورت توأمان است.

شبکه‌های اجتماعی آنقدر مهم هستند که 97% از بازاریاب‌ها اعتراف کنند که از آن استفاده می کنند و 78% از کارشناسان فروش با استفاده از شبکه‌های اجتماعی از رقبای خود در فروش پیشی می‌گیرند!

اما مزیت برندینگ در شبکه‌های اجتماعی فراتر از افزایش فروش است. با این حال، واقعیت این است که کسب‌وکارها از مزایای آن مطلع نیستند.
جالب است بدانید که 50% از کسب‌و‌کارهای کوچک از شبکه‌های اجتماعی برای ترویج و رونق کسب و کار خود استفاده نمی کنند، این رقم هشداردهنده است. رقم نگران‌کننده دیگر این است که 25‌% آنها حتی برنامه‌ای برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی در آینده هم ندارند!

برندینگ در شبکه‌های اجتماعی چه مزیتی دارد؟

● افزایش آگاهی از برند شما: برندینگ در شبکه‌های اجتماعی ، کار شما در خصوص تبلیغات محصول و خدمات‌تان را آسان‌تر می‌کند.
● افزایش ترافیک سایت شما: با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و پیوند دادن آن به وب سایت خود، می‌توانید ترافیک سایت خود را به میزان فوق‌العاده‌ای افزایش دهید.
● تبلیغ محصولات و خدمات شما: این همان دلیلی است که شما برای آن بازاریابی می کنید، اینطور نیست؟

10 راهبرد مهم برای حضور در شبکه‌های اجتماعی

برندینگ در شبکه های اجتماعی, social media branding

برند خود را معرفی کنید

شناخته شدن برند یکی از مهم‌ترین اهداف بازاریابی در کسب‌وکار شما است. به همین دلیل است که مشتریان به سراغ برندهایی که می شناسند، می‌روند. خوشبختانه شبکه‌های اجتماعی در این روند تاثیر بسزایی داشته‌اند.

گفتگویی در خصوص برند خود ایجاد کنید

یک راهبرد قدرتمند برندینگ در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند گفتگوهایی در خصوص برند، محصولات و شرکای شما ایجاد کند.

نحوه ایجاد ارتباط با مخاطب از طریق پایش شبکه‌های اجتماعی را بیاموزید

پایش شبکه‌های اجتماعی شامل نظارت بر گفتگوها و محتوای آنلاین اجتماعی در خصوص موضوعات مرتبط با برند شما، رقبا و حوزه فعالیت‌تان است.

پایش شبکه‌های اجتماعی به درک و شناخت بهتر شما از مخاطب و روندهایی مشتریان‌تان دنبال می کند، می‌انجامد.
برای این‌کار می‌توانید از سرویس پایش شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید تا بتوانید در وقت خود صرفه‌جویی کرده و زمان‌تان را به تحلیل و تدوین استراتژی‌های بازاریابی اختصاص دهید.

داستان برند خود را بگویید

استفاده از شبکه‌های اجتماعی روشی عالی برای به اشتراک‌گذاری رسالت برند و داستان برند شما است. داستان های مؤثر می‌تواند اثر قابل توجهی بر تصویر برند شما داشته باشد. با توجه به تصور شما در خصوص روش‌های تاثیرگذاری، این داستان‌ها می توانند ساده یا پیچیده باشد.

وفاداری مشتری را ایجاد کنید

چه چیزی بهتر از ایجاد وفاداری، مشتری را برای شما نگه می‌دارد؟

مشتریان برندهایی را دنبال کرده و با آنها تعامل دارند که علاوه بر رفع نیاز، از آن لذت ببرند و به لحاظ احساسی با آن درگیر شوند.

با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، مخاطبین خود را مجدداً هدف گذاری نمایید

هدف گذاری مجدد ابزاری شگفت‌انگیز برای برندینگ در شبکه‌های اجتماعی است. معمولاً تنها 2% از مشتریان واقعی در طی اولین بازدید خود از سایت شما خرید می‌کنند. تبلیغات می‌تواند به شما کمک کند تا به 98 درصد باقیمانده دست یابید و شبکه‌های اجتماعی این فضای تبلیغاتی را در اختیارتان می‌گذارد. از آن استفاده کنید!

هدف خود را به صورت ویروسی منتشر کنید

همگی ما با تبلیغات ویروسی آشنا هستیم، فقط کافی است به حافظه خود سر زده و به برخی از این کمپین‌های ویروسی موفق نگاهی بیندازید. شبکه‌های اجتماعی می‌توانند اثر قابل توجهی بر ویروسی شدن تبلیغات داشته باشند. در واقع، شبکه‌های اجتماعی محلی است که بیشتر این تبلیغات را می‌توان به اشتراک گذاشت.

با مشتریان خود در خصوص موضوعات نابی که هر دو دوست دارید، صحبت کنید

در شبکه‌های اجتماعی‌تان محتوایی را منتشر کنید که برای شما و مخاطبان‌تان مطلوب است و در این فرآیند محصولات و خدمات خود را معرفی کنید!
افرادی را دنبال کنید که در خصوص موضوعات موجود در صنعت شما پست ارسال می‌کنند و با آنها ارتباط برقرار کنید تا درباره شما بنویسند.

از هشتگ (#) برای افزایش دسترسی به مطلب خود استفاده کنید

هشتگ ابزار قدرتمندی است که می تواند گروهی از افراد دارای سلیقه مشترک را از طریق شبکه‌های اجتماعی به یکدیگر وصل نماید. استفاده از هشتگ، روش آسانی برای افزایش دسترسی به مطلب شما است.
استفاده از هشتگ رایگان است، پس چرا از آن استفاده نکنید؟!

مشتریان خود را به‌روز نگه دارید

شبکه‌های اجتماعی یکی از بهترین و ساده ترین روش های به‌روز نگه داشتن مشتریان در خصوص محصولات جدید و رویدادهای پیش رو است. اگر کمپینی پیش‌رو دارید یا می‌خواهید از محصول جدیدتان رونمایی کنید، می‌توانید آن را به راحتی از طریق شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی کنید و یک بمب خبری به راه بیاندازید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.