نیوزباکس

هر سازمانی برای ارائه‌ی یک تصویر شفاف از خود، نیازمند کسانی است که ارتباط را درک کنند، جامعه را بشناسند و بر ابزارهای ارتباطی مسلط باشند. این افراد واحد روابط عمومی را می‌سازند.

روابط عمومی چیست؟​

روابط عمومی (Public Relations یا PR) پلی بین یک سازمان و جامعه است و گردش اطلاعات بین سازمان و مردم را مدیریت می‌کند.

روابط عمومی از یک طرف نظرات و ایده‌های مدیران سازمان را به گوش پرسنل خود و جامعه می‌رساند و از طرف دیگر، صدای مخاطبان را به گوش مدیران سازمان می‌رساند.

واحد روابط عمومی تمام دانش و خلاقیت خود را به کار می‌گیرد تا یک وجهه خوب از سازمان بسازد و کاری کند که کاربران در نهایت قانع شوند که با یک برند معتبر سروکار دارند.

مدیریت بحران

کلمه‌ی بحران به معنای آشفتگی و تغییر حالت ناگهانی است و مدیریت بحران نیاز به شخص یا تیمی باهوش ارتباطی بالا، تجربه و دانش اجتماعی کافی و ذهن استراتژیک دارد.

از آنجایی‌که در هنگام بروز بحران همه چیز ممکن است آنقدر سریع اتفاق بیفتد که باورتان هم نشود، ما تمام ابزارها و نکات کلیدی در مدیریت بحران روابط عمومی را جمع‌آوری کرده‌ایم تا با کمک آن‌ها بتوانید به سرعت شرایط را به نفع خودتان تغییر دهید:

وفاداری مشتری چیست؟ چطور مشتریان وفادار داشته باشیم؟

روند روابط عمومی طی سال‌های گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده است. رسانه‌های سنتی اعتبار قبلی خود را از دست داده‌اند و رسانه‌های جدید از تاثیرگذاری بیشتری برخوردار هستند.

کارشناسان روابط عمومی قبلا بیشتر روی ارتباط با رسانه‌ها (سایت‌های خبرگزاری، روزنامه‌ها و رادیو و تلویزیون) تمرکز داشتند، اما امروز با تغییر ماهیت رسانه لازم است خودشان وارد میدان شوند و از طریق رسانه‌های برند با مخاطبان ارتباط برقرار کنند.

رصد اخبار

در هر ثانیه بیش از ۷۵۰۰ توئیت، ۱۲۵۰ پست در شبکه های اجتماعی و 560 خبر در سایت‌های خبری دست‌به‌دست می‌شود. در این جهان ماورایی اطلاعات، پیدا کردن خبرهای مربوط به برند و سازمان شما، کمی سخت به نظر می‌رسد.

این مسئله باعث شده که فرآیند رصد اخبار در دنیا رواج پیدا کند. با رصد اخبار می‌توانید به تمام اطلاعات و خبرهای منتشرشده درباره‌ی برند و سازمان‌تان دست پیدا کنید.

امروزه اولین کاری که مشتریان ناراضی انجام می‌دهند، اعلام نارضایتی در شبکه های اجتماعی است و به تعداد بازدید آن پست یا استوری، اعتماد نسبت به برند کمرنگ‌تر می‌شود.

با رصد شبکه های اجتماعی می‌توانید هر جایی که نام برند یا محصولات شما برده شد، حضور پیدا کنید و از شهرت و اعتبار برندتان محافظت کنید.

تحلیل خبر

خبرها و داده‌های خبرگزاری ها و شبکه های اجتماعی را جمع‌آوری کردیم. حالا باید ببینیم این خبرها ما را به چه نتایجی می‌رسانند.

در تحلیل خبر بیش از آنکه به دنبال پاسخ دادن به سؤالات و حل مسائل پیچیده باشیم، در پی کشف حقایق و درک واقعیت‌ها هستیم تا اطلاعات و آگاهی‌های درستی نسبت به پدیده‌ها و اتفاقات به دست آوریم.

ابزارهای روابط عمومی

روابط عمومی، برای آنکه بتواند صدای سازمان را به جامعه برساند و نتیجه فعالیت‌های خود را با مدیران به اشتراک بگذارد به این ابزارها نیاز دارد:

روابط عمومی، با تدوین و انتشار خبر، افکار عمومی را از اتفاقات سازمان باخبر می‌کند. هر چند گاهی ممکن است خبر، به صورت اتفاقی به بیرون درز کند یا خودبه‌خود ساخته شود.

گزارش‌:

روابط عمومی (Public Relations یا PR) پلی بین یک سازمان و جامعه است و گردش اطلاعات بین سازمان و مردم را مدیریت می‌کند.

روابط عمومی از یک طرف نظرات و ایده‌های مدیران سازمان را به گوش پرسنل خود و جامعه می‌رساند و از طرف دیگر، صدای مخاطبان را به گوش مدیران سازمان می‌رساند.

سخنرانی‌ها می‌توانند برای برقراری ارتباطات یکپارچه بازاریابی با مشتریان، از سایر ابزارها قوی‌تر عمل کنند. مثلا سخنرانی‌های مدیران عامل شرکت اپل برای معرفی محصولات جدید، همیشه معروف بوده است. بلافاصله پس از سخنرانی، مشتریان آماده خرید محصول جدید می‌شدند و برای خرید صف می‌کشیدند.

رویدادها:

برگزاری رویدادها یا شرکت در آن‌ها، علاوه‌بر ترویج نام برند، باعث می‌شود پتانسیل‌های موجود در بازار را بشناسید و با مشتریان ارتباط برقرار کنید و جایگاه خود را در میان رقبا ارزیابی کنید.

وب‌سایت، دفتر مجازی سازمان است. جایی که پس از اولین جست‌وجوها، روبه‌روی مخاطبان قرار می‌گیرد و با آن‌ها سخن می‌گوید.

مردم برای دریافت صحت اخبار مربوط به سازمان، اولین کاری که می‌کنند به وب‌سایت مراجعه می‌کنند یا از صفحات آن سازمان در شبکه های اجتماعی موضوع را پیگیری می‌کنند.

فعالیت های عمومی:

فعالیت‌هایی که در جهت ارائه خدمت به عموم مردم انجام می‌شود مانند احداث پل، تجهیز خیابان‌ها، کمک به اقشار آسیب‌دیده و… . این فعالیت‌ها با هدف کمک به عموم مردم انجام می‌شود، در عین حال جایگاه ویژه‌ای برای برند در ذهن مردم ایجاد می‌کند.

ابزار رصد فضای مجازی تمام خبرها و گزارش‌های فعالیت‌های روابط عمومی را در سطح اینترنت جست‌وجو و گردآوری می‌کند. سپس با دسته‌بندی آن‌ها بر اساس معیارهای مختلفی مانند: بازه زمانی، اخبار ترند، تاثیرگذارترین و پربازدیدترین خبرها، گزارش‌های تحلیلی به شما تحویل می‌دهد.

روابط عمومی دیجیتال

روابط عمومی، برای آنکه بتواند صدای سازمان را به جامعه برساند و نتیجه فعالیت‌های خود را با مدیران به اشتراک بگذارد به این ابزارها نیاز دارد:

تفاوت روابط عمومی و تبلیغات

روابط عمومی تبلیغات نیست. با این حال هم‌پوشانی‌های زیادی بین این دو وجود دارد. در ادامه پنج تا از مهم‌ترین تفاوت‌های روابط عمومی و تبلیغات را نام می‌بریم: