نیوزباکس

راهنمای کامل پایش آنلاین (اینفوگرافیک)

زمان مطالعه: 2 دقیقه

اگر یک متخصص روابط عمومی باشید، حتما پس از هر کمپین از خودتان می‌پرسید: تاثیر تلاش‌های من چه بود؟ این سناریو را در نظر بگیرید: شما عرضه کننده‌ی یک محصول یا ارائه دهنده‌ی یک خدمت منحصر به فرد هستید؛ به سادگی می‌توانید در قلب مشتریان نفوذ کنید و خبرهای برند شما از پوشش مناسبی برخوردار است. در این صورت چه‌طور می‌توانید میزان موفقیت برند خود را بسنجید؟ نتیجه‌ی برنامه‌ریزی‌های شما چیست؟ برای پاسخ به این سوال مهم، شما نیاز به پایش آنلاین دارید.

پایش آنلاین چیست؟

تیم‌های روابط عمومی و مشاغل نیازمند اطلاعات سریع و دقیق، در گذشته از طریق فرآیند خسته کننده و زمان‌بری به اطلاعات دست پیدا می‌کردند؛ گشت و گذار در دسته های روزنامه‌ها و محتوای مجلات برای پیدا کردن نام برند، یکی از فعالیت‌هایی بود که با توجه به هدف مهم و کاربردی‌اش چندان رضایت‌بخش نبود. این فرآیند باید پاسخی برای این پرسش می‌یافت: چه کسانی نام برند مرا برده‌اند و چه اطلاعاتی از من در دیگر رسانه‌ها وجود دارد؟

اما این روند اغلب با مشکلاتی مانند عدم توجه به بازه‌ی زمانی، دستیابی به اطلاعات نه چندان دقیق و البته انباشت حجم زیادی از خبرهای مهم سوخته مواجه می‌شد.

اما خوشبختانه، پایش شبکه‌های اجتماعی طی سال‌های اخیر به طرز محسوسی رشد کرده و با وجود حجم زیاد محتواهای دیجیتالی، فرآیند رصد با استفاده از ابزارهای آنلاین کاهش یافته است. همزمان با این تغییرات، رسانه‌های اجتماعی به جریان اصلی خبرها تبدیل شده و به همین دلیل است که هوش مصنوعی به کمک انسان‌ها آمده و بخشی از مهم‌ترین وظیفه، یعنی پایش آنلاین را به عهده گرفته‌اند.

نتیجه‌ای که در سال‌های اخیر از پایش اخبار به دست آمده، باعث شد تا نمودارهای رشد شرکت‌‎هایی که از این مسیر، اطلاعات دست اول و خبرهای مرتبط با برند خود را دریافت می‌کنند، اغلب روندی تصاعدی داشته باشند.

در اینفوگرافیک زیر راهنمای کاملی از پایش آنلاین را برای شما آورده‌ایم:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.